Az NTP-HHTDK-23-0060 Pályázat rendezvényeinek szakmai beszámolója

Az NTP-HHTDK-23-0060 Pályázat keretében az alábbi rendezvényeket valósította meg a TTI:

• 59. TDK konferencia
  • Kreatív gondolkodás kurzus
  • Kézműves technológiák és innováció workshop sorozat
  • CAD, 3D animáció és virtuális prototípusfejlesztés kurzus
  • Innováció a textiliparban: az Assyst ruhaipari szoftver bemutatása előadás és workshop
  • Korondi motívumok újraértelmezése a textiltervezésben előadás és workshop
  • A Korondi motívumok újraértelmezése a textiltervezésben – Mintatervezési workshop
  • Bevezetés a CAD és prototípustervezésbe ArtiosCAD, illetve Solid Edge programokkal
  • A Digitális lehetőségek a lakberendezésben, tárgytervezésben kurzus
  • Korond 2.0 divatbemutató
  • Korond 2.0 divatbemutató kiállítás
  • Tudomány, kutatás, innováció – oktatói mentorálás (online)
  • Innovátor leszek!” – szakmai látogatás és interaktív konzultáció

A pályázat célja a tehetséges hallgatók kutatási tevékenységének támogatása és interdiszciplináris látásmódjuk bővítése volt. A modern tervezési és gyártástechnológiák megismerése, valamint az innováció és a design integrálása a TDK-dolgozatokba kiemelt szerepet kapott. A program népszerűsítette az egyetemi kutatói életet középiskolások körében, ösztönözve őket a mérnöki és kreatív területek iránti érdeklődésre.

A pályázat részletes beszámolóját az alábbi linken tekinthetik meg: