Óbudai Egyetem Rejtő Sándor Könnyűipari- és Környezetmérnöki kar Terméktervező Intézetének programjai a 2023-as Budapesti Design Week keretein belül

A BDW 2023 jubileumi rendezvény sorozatához hosszas előkészítő munka után sikeresen csatlakozott az ÓE RKK TTI. Idén hatodik alkalommal rendezhetjük meg a Budapesti Design Hét programjaként tematikus konferenciánkat- ezúttal Fókuszban a textiltervezés címmel – Alcím: Art és design a textiltervezésben. Tervezési folyamatok és megvalósítás. A kiállítással egybekötött eseményre élvonalbeli textilművészek fogadták el felkérésünket előadásaik megtartására.

Időpont: 2023. október 10. kedd 14:00

Helyszín: Óbudai Egyetem Rejtő Sándor Könnyűipari és Környezetmérnöki Kar

Budapest, 1034 Doberdó út 6. 103. terem

A program ingyenes, regisztrációhoz kötött.

Regisztráció: https://tti.rkk.uni-obuda.hu/budapest-design-week-obudai-egyetem-rejto-sandor-konnyuipari-es-kornyezetmernoki-kar-termektervezo-intezetenek-programjai/

Programunk a Budapest Design Week hivatalos eseményeként valósul meg.

Az idei alkalom folytatása az Óbudai Egyetem Terméktervező Intézet konferencia-sorozatának, amelyet 2018–ban „Fókuszban a grafika” címmel indítottunk, 2019-ben a „Fókuszban a divattervezés”, 2020-ban a “Fókuszban a kiegészítők” rendezvény, 2021-ben a „Fókuszban a belsőépítészet”, majd 2022-ben a „Fókuszban a csomagolástervezés” konferencia követett. Minden évben kiemelkedő hazai alkotókat kérünk fel, hogy mutassák be hallgatóinknak és az érdeklődőknek, hogyan jutottak el a kezdetektől az ismert, sikeres megbízásokig, milyen kompromisszumokat kell hozniuk munkájuk, márkaépítésük során.