Nagy érdeklődésnek örvendett az „Innováció a textiliparban: Az Assyst ruhaipari szoftver bemutatása” című előadás az Óbudai Egyetemen

Az Óbudai Egyetem Rejtő Sándor Könnyűipari- és Környezetmérnöki Karának Terméktervező Intézete nagy érdeklődés mellett rendezte meg az “Innováció a textiliparban: az Assyst ruhaipari szoftver bemutatása” című előadását. Az eseményre az NTP-HHTDK 23-0060 pályázat keretében került sor, és a kar hallgatói, oktatói, valamint iparági szakemberek is részt vettek.

Az előadás középpontjában az Assyst szoftver állt, amely forradalmasíthatja a ruhaipari tervezést és gyártást. Az Assyst bemutatása során a résztvevők betekintést nyerhettek a szoftver korszerű funkcióiba és alkalmazási lehetőségeibe. Az Assyst olyan innovatív megoldásokat kínál, mint a 3D-s ruha tervezés, a virtuális próbababák használata és a digitális szabásminták készítése, amelyek nagymértékben megkönnyítik és meggyorsítják a tervezési folyamatot.

Az Óbudai Egyetem Rejtő Sándor Könnyűipari- és Környezetmérnöki Karának rendezvénye ismét bebizonyította, hogy az intézmény fontos szerepet játszik a jövő mérnökeinek és szakembereinek képzésében.