Hagyományok Újragondolva: Bemutató az Óbudai Egyetem hallgatói munkáiból az Innovatext Zrt. Jubileumi Konferencián

Az Innovatext Zrt. Textil Fórum a Fenntarthatóságért című jubileumi konferenciáját idén a Hagyományok Házában rendezték meg, ahol a textilipar fenntarthatóságáról és innovációiról szóló előadásokkal várták az érdeklődőket. Az esemény kiemelkedő részét képezte az Óbudai Egyetem Rejtő Sándor Könnyűipari és Környezetmérnöki Karának bemutatója, ahol az Ipari termék és formatervező mérnöki szakos hallgatók egy különleges divatbemutatót tartottak. A hallgatók a Korond 2.0 féléves projekt kollekcióját mutatták be, amely 30 egyedi öltözéket vonultatott fel.

Fotó: Nagy Regina

A divatbemutató a hagyományőrzés és a kreatív formatervezés metszéspontját helyezte előtérbe, ahol a hallgatók megmutathatták, hogyan lehet a hagyományos textilipari értékeket modern megoldásokkal kombinálni.

Fotó: Innovatext Zrt.

Az esemény további kiemelkedő programja volt a kamarakiállítás, ahol a Terméktervező Intézet igazgatója, Dr. Csanák Edit DLA, valamint az intézetigazgató-helyettes, Dr. Papp-Vid Dóra DLA egyetemi docens mutatták be az idei VIII. Nemzetközi Textilművészeti Triennálé 2024 anyagából válogatott alkotásaikat.

A konferencia és a kiállítás egyaránt rávilágított arra, hogy a fenntarthatóság nem csupán egy irányvonal, hanem a textilipar jövőjének kulcsa is, amelyben a fiatal generáció kreativitása és innovatív szemlélete központi szerepet játszik. Az esemény inspiráló platformként szolgált mind az ipar szereplői, mind pedig a jövő tervezői számára, ahol a hagyományok és a modern technológiák kéz a kézben haladnak a fenntarthatóbb jövő felé.