Az ÓE RKK Terméktervező Intézet és a LINDSTRÖM Kft. Együttműködése: ReDesign Projekt

A Terméktervező intézet örömmel jelenti be, hogy vállalati együttműködést kötött a LINDSTRÖM Kft.-vel, amely idén ünnepli magyarországi tevékenységének 30. évfordulóját. Ennek az együttműködésnek a keretében indult el egy innovatív projekt Újrahasznosítási Divatkihívás címmel, amelyet a Rejtő Sándor Könnyűipari és Környezetmérnöki Kar 4. évfolyamos ipari termék- és formatervező mérnöki szakos hallgatói valósítanak meg; a projektben mindösszesen 25 hazai és a Stipendium Hungarikum ösztöndíjprogram keretében nálunk tanuló külföldi hallgató vesz részt.

A LINDSTRÖM GROUP leselejtezett, de már tisztított munkaruhákat biztosított a hallgatók számára, lehetőséget adva ezzel a textilhulladékok újrahasznosítására. A projekt célja, hogy a diákok kreativitásukkal és innovációjukkal új életet adjanak a leselejtezett anyagoknak, miközben fenntarthatósági szempontokat is figyelembe vesznek.

Kép forrása: https://lindstromgroup.com/hu/vallalatunk/

A pályaművek közül a zsűri 10 alkotást választ ki, amelyek továbbjutnak a következő körbe. A zsűrizés 2024. november 8-án, pénteken lesz, és a végleges győzteseket november 14-én, egy ünnepélyes gálán jelentik be.

A legjobb 10 alkotás bemutatásra kerül egy divatbemutató keretében a LINDSTRÖM novemberi exkluzív ügyfél rendezvényén. A legjobbnak vélt alkotások számos értékes nyereményben részesülnek.

Az esemény célja nemcsak a hallgatók tehetségének bemutatása, hanem az Óbudai Egyetemnek és vállalati partnerének a fenntarthatósági célok, ezek között is a fenntartható divattörekvések jelentősége melletti elkötelezettségünk kiemelése. Az Óbudai Egyetem Rejtő Sándor Könnyűipari és Környezetmérnöki Kar büszke arra, hogy a fiatal tervezők bemutathatják a a textilhulladékok hatástalanításának problémájára kínált új megoldásokat.