A Rejtő Konferencia 2023 Ipari termék- és formatervező szekciója

A Rejtő Konferencia 2023 november 8-án került megrendezésre. A konferencia plenáris ülésén Dr. habil Koltai László Dékán úr köszöntőjét követően, az alábbi magas színvonalú előadásokat hallgathattuk meg:

Szőke András: Körforgásos gazdaság a 100 éve indult Neményi Testvérek Papírgyár RT Csepel tükrében

Bajnóczki Olivér: Szabványosítás és innováció az autonóm járművek fejlesztésében

Pekker Sándor: A fullerén polimerek felfedezése: Visszatekintés 30 év távlatából.

A plenáris szekciót követően az Ipari termék- és formatervező szekció – Óbudai Egyetem RKK, Gara teremében folytatta a munkát, Dr. Papp-Vid Dóra DLA egyetemi docens elnökletével.

Elsőként Dr. Halász Marianna prezentálta Dr. Halász Marianna, Borka Zsolt, Dr. Oroszlány Gabriella: Egyedi méréstechnikai megoldások a Speciális textilruházati vizsgálatok tantárgyban című publikációját. A résztvevők ízelítőt kaphattak a kollégák által kikísérletezett és rendszeresített egyedi mérőeszközökről.

Ezt követően Szabó Rudolf a szövőgépeken történő mintázás régi és új, innovatív lehetőségeiről tartott érdekes előadást.

Dr. habil Németh Róbert, Németh Róbert, Illés Eszter: Packaging Design for Warm Breakfast című munkáját prezentálta. Bemutatta a kutatásuk eredményeként létrejött innovatív ételcsomagolást.

Korona Péterné, Kunvári Janka: Szakmai használatú táskák, tárolók jelentősége című írását Korona Péterné mutatta be, kiemelve ezen táskák szerepét a különböző szakmák munkafolyamataiban.

Végezetül Dr. Oroszlány Gabriella, Dr. Halász Marianna, Borka Zsolt, Dr. Oroszlány Gabriella: Kombucha egy új lehetőség a fenntartható textilgyártásban című munkájáról tartott előadást. Saját kísérleteik nyomán elemezte a Kombucha felhasználásának innovatív lehetőségeit.

Az érdekes és színvonalas előadások szakmai szempontból is gazdagították a szekció ülés résztvevőit.